Prosty industrialny styl cieszy się popularnością na całym świecie. Wydaje się być odrobinę surowy i męski, jednak w takich wnętrzach naprawdę dobrze odnajdują się też kobiety. Wystarczą przecież dodać drobne akcenty dekoracyjne, aby ożywić stonowaną kolorystykę. Łazienki w stylu industrialnym prezentują się niezwykle ciekawie. W ten sposób można zaaranżować nawet niedużą łazienkę w bloku. Zyska ona naprawdę niespotykany charakter.

Jak wygląda łazienka w stylu industrialnym

Co jest charakterystyczne dla łazienek w stylu industrialnym? Po pierwsze sama ich kolorystyka. Najczęściej łazienki te utrzymane są w różnych odcieniach szarości i antracytu, ewentualnie w połączeniu z elementami w kolorze czarnym, białym, ale też ze złotem lub miedzią. W takich łazienkach raczej nie znajdziemy zbędnych bibelotów i ozdób. Wszystkie stałe elementy wyposażenia, takie jak sedes i bidet, umywalki czy kabiny prysznicowe, mają proste raczej geometryczne formy i wzory. Najczęściej sprawiają również wrażenie ciężkich i solidnych, masywnych, a co za tym idzie – kosztownych. Na szczęście tania łazienka w stylu industrialnym też jest możliwa do zrealizowania. Trzeba tylko odpowiednio rozejrzeć się za elementami wyposażenia i dobrze skomponować to wszystko pod względem kolorystycznym. Bardzo ważne są w tym przypadku płytki wyłożone na ścianie oraz na podłodze. W łazienkach w stylu industrialnym bardzo często króluje prawdziwy beton, ale jest to rozwiązanie drogie. Tańsza opcja to zatem płytki imitujące beton. Wyglądają one naprawdę genialnie położone na podłodze lub na ścianie. Do tego wystarczy tylko dopasować odpowiednie wyposażenie oraz zadbać o klimatyczne oświetlenie. Drobne dodatki nadadzą wnętrzu ostatecznego szlifu.

Elementy wyposażenia łazienki w stylu industrialnym

W łazienkach w stylu industrialnym królują elementy wyposażenia o prostym designie i geometrycznych kształtach. To właśnie w takich łazienkach najlepiej sprawdzają się kabiny prysznicowe typu walk in, które są przeszklone i montowane bez brodzika, lub z bardzo płytkim brodzikiem tuż przy podłodze. Warto jednak pamiętać o tym, że do takiej łazienki pasują też inne kabiny. Bardzo duży ich wybór można znaleźć między innymi korzystając z linku https://tanialazienka.com/kabiny-prysznicowe-polokragle.html. Kabiny półokrągłe czy kwadratowe, również dobrze będą prezentować się w łazienkach urządzonych w industrialnym duchu.