Śląsk bywa kojarzony jako miejsce brudne i zanieczyszczone, bez ciekawych atrakcji godnych uwagi. To zdecydowanie przestarzałe spojrzenie na Śląsk oraz stolicę regionu czyli Katowice. Warto wybrać się do tego miasta i zobaczyć na własne oczy, jak się ono zmienia.

Ciekawy weekend w Katowicach

Od kilku lat Katowice przechodzą prawdziwą metamorfozę. W mieście bardzo dużo się dzieje, a zapomniane wcześniej zaułki i ulice wreszcie przychodzą tak potrzebny lifting. Chociaż Katowice nie są tak rozrywkowym miastem, jak leżący nie tak daleko Kraków, można przyjechać tutaj po prostu na imprezowy weekend na jednej z głównych ulic miasta, która całkowicie została dedykowana dla młodych ludzi. Można do Katowic wybrać się też na przykład na jedną z imprez kulturalnych w tutejszym NOSPRze. To może być wydarzenie do zapamiętania na długie lata. Jedna z najpiękniejszych sal koncertowych w całej Europie jest właśnie w Katowicach. Gdy w miescie dzieją się naprawdę duże wydarzenia kulturalne lub sportowe, przyjeżdża tak wielu gości i turystów z całej Polski, że w hotelach zaczyna brakować miejsc. Warto skorzystać wtedy z niezawodnej wyszukiwarki Best Western Katowice, szukając noclegu między innymi w doskonałym hotelu Mariackim.

Katowice biznesowo

Będąc w Katowicach, bez problemu można łączyć przyjemne z pożytecznym. W mieście można bardzo miło spędzić czas i skorzystać z tutejszej oferty kulturalnej, łącząc na przykład wyjazd tego typu z wyjazdem stricte biznesowym. W mieście odbywa się sporo ciekawych wydarzeń właśnie dla biznesu. Ze względu na doskonałe obiekty wystawiennicze, często odbywają się tutaj duże Międzynarodowe Targi czy konferencje. Warto brać udział w tego typu wydarzeniach branżowych, które najczęściej mają miejsce w weekend. To właśnie wtedy można przyjechać do Katowic i spędzić tutaj trochę czasu, jednocześnie uczestnicząc w opisywanych wyżej wydarzeniach. Chociaż Katowice nie są miastem turystycznym w dosłownym tego słowa znaczeniu, warto przynajmniej raz przyjechać do tego miasta i zobaczyć na własne oczy, jak prezentuje się ono po tak wielu zmianach. Zdecydowanie można miło się zaskoczyć i zmienić swoją opinię o Katowicach.